Flash News

E-TJERA

Kapen 20 mijë euro në Kakavijë

Kapen 20 mijë euro në Kakavijë

Policia kufitare e Kakavijës ka sekuestruar në total 20 520 euro dhe 100 dollarë, si dhe u proceduan penalisht 2 persona.

Gjatë kontrollove në vijë të dytë policia gjeti në çantën e 47-vjeçarit me inicialet Dh. H. 10 365 euro, dhe 45-vjeçarit inicialet R. K. 10 155 euro dhe 100 dollarë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

 

Të fundit