Flash News

E-TJERA

Kapet droga me vlerë 4 milionë paund në Britani, policia: I përket një bande shqiptare

Kapet droga me vlerë 4 milionë paund në Britani, policia: I

Policia britanike ka sekuestruar një sasi droge me vlerë 4 milionë paund. Mediat vendase, shkruajnë sse droga i përket një bande shqiptare. 

Ndërkohë nuk dihet numri i personave të arrestuar gjatë këtij operacioni. Sipas policisë, goditja e këtij grupi që dyshohet se përbëhet nga shqiptarët është një “shembull i shkëlqyer” për të goditur tregtinë e drogës në qytet, veçanërisht në “nivel shpërndarësish”.

Më shumë se 2,700 aksione kundër trafikut dhe shitjes së drogës janë kryer nga policia e qytetit Leeds  gjatë vitit të kaluar, ndërsa në të paktën 58 raste operacionet kishin qenë të suksesshëm.

Të fundit