Flash News

E-TJERA

Këshilli Europian mund të hapë sot negociatat me Shqipërinë/ Ky ishte lajmi që paralajmëroi Rama nga Madridi?

Këshilli Europian mund të hapë sot negociatat me

Këshilli Europian do të marrë sot vendim për të hapur negociatat me Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Europian. Kështu raporton “Balkanëeb” nga burime diplomatike.

Kjo levizje vjen disa pasi Bullgaria hoqi veton nga Maqedonisë së Veriut. Ndërkohë në Madrid po mbahet Samiti i NATO-s.

Ky mund të jetë edhe lajmi i mirë që paralajmëroi më herët kryeministri shqiptar. Edi Rama shtoi kureshtjen teksa publikoi pamje nga Samiti në Madrid, krahas liderëve të vendeve pjesmarrëse dhe presidentit bullgar.

 

Të fundit