Flash News

E-TJERA

KUJDES, PAMJE TË RËNDA! Ky është momenti kur Rudolf Nikollaj qëllon me thikë 5 besimtarë në xhamin te ‘Rruga Kavajës’  

KUJDES, PAMJE TË RËNDA! Ky është momenti kur Rudolf Nikollaj

Ky është momenti kur Rudolf Nikollaj qëllon me thikë pesë besimtarë në xhaminë ‘Dine Hoxha’ në rrugën e Kavajës në Tiranë.

Ngjarja ndodhi në 19 prill, ndërsa në pamjet e publikuara nga Report tv, shihet se si autori vrapon dhe qëllon një e nga një qëllon me thikë besimtarët në xhami. Besimtarët kanë vrapuar dhe fatmirësisht kanë shpëtuar pa lëndime të mëdha.

Nikollaj është lënë sot në burg në akuzën për veprën penale "veprime për qëllime terroriste", ku hetimet po kryhen nga anti-terrori.  

Të fundit