E-TJERA

Kush janë kandidatët më të votuar nga PS dhe PD në 12 qarqet e vendit

Kush janë kandidatët më të votuar nga PS dhe PD në 12
Foto ilustruese

Nga rezultatet e deritanishme, të bëra publike nga KQZ, kandidatët më të votuar në 12 qarqet janë:

Tiranë

PS: Fatmir Xhafaj me 12376 vota

PD: Lulzim Basha me 12113 vota

Durrës

PS: Rrahman Rraja me 7358 vota

PD: Andia Ulliri me 5249 vota

Elbasan

PS: Taulant Balla me 21604 vota

PD: Luçiano Boçi me 10930 vota

Berat

PS:Blendi Klosi me 12339 vota

PD: Tomorr Alizoti me 5054 vota

Dibër

PS: Aurora Mara me 9367 vota

PD: Xhelal Mziu me 5321 vota

Fier

PS: Erion Braçe me 14127 vota

PD: Agron Kapllanaj me 9225 vota

Gjirokastër

PS: Bledar Çuçi me 11932 vota

PD: Tritan Shehu me 3364 vota

Korçë

PS: Niko Peleshi me 11479 vota

PD: Ervin Salianji me 9428 vota

Kukës

PS: Gerta Duraku me 5368 vota

PD: Flamur Hoxha me 9159 vota

Lezhë

PS: Eduard Ndreca me 7069 vota

PD: Kastriot Piroli me 6411 vota

Shkodër

PS: Paulin Sterkaj me 7335 vota

PD: Helidion Bushati me 6743 vota

Vlorë

PS: Edi Rama me 11412 vota

PD: Bujar Leskaj me 5254 vota

Të fundit