Flash News

E-TJERA

Lista e Euro 2024, sqaron Sylvinho: S'kemi kohë për eksperimente, s'i merrja dot të gjithë

Lista e Euro 2024, sqaron Sylvinho: S'kemi kohë për eksperimente,

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Sylvio Mendes Campos Junior ka bërë publike sot listën paraprake me 27 emrat që do ketë me vete në Europianin “Gjermani 2024”.

Në një konferencë, Sylvinho ka shpjeguar zgjedhjet e bëra për listën e Europianit. Në fjalën e tij, tekniku kuqezi u shpreh se alternativat janë të shumta dhe se do marrë më të mirën nga grupi.

"Zgjedhjet janë bazuar në proces të gjatë studimi.

Kemi bërë zgjedhjet për të përballur me sukses një fazë finale europiani. Puna në Kombëtare është ndryshe nga klubet. Ne në miqësore i dhamë mundësi disa lojtarëve. Dera e kombëtares është e hapur.

Ne provuam lojtarët që donim, por nuk kemi kohë për eksperimente. Finalet e Europianit kanë specifikë. Jam i bindur se grupi është 100 përqind. Zgjedhja ime është e vështirë, faleminderit të gjithë. Ne do shkojmë në Europian me optizëm.

Grupi është 100% i qetë dhe kemi atmosferën e duhur. Janë të gjithë të gatshëm për të shkuar në këtë rrugëtim. E kam të pamundur t’i marrë të gjithë në kompeticion", tha trajneri i kuqezinjve. 

Të fundit