Flash News

E-TJERA

Mbajti peng fëmijët e mitur, Aleks Marku kishte konflikte me të shoqen, dyshohej se kishte konsumuar d*ogë

Mbajti peng fëmijët e mitur, Aleks Marku kishte konflikte me të

Aleks Marku u arrestua nga forcat RENEA pasi terrorizoi dy fëmijët e tij të mitur, 6 dhe 11 vjeç, duke i mbajtur peng në banesë e duke qëlluar jashtë saj me kallashnikov.

40-vjeçari dyshohet se në momentin e ngjarjes ishte nën efektin e lëndëve narkotike. Marku kishte konflikte me bashkëshorten, pasi kjo e fundit ishte pajisur me urdhër-mbrojtje.

Forcat RENEA u përpoqën të bindin 40-vjeçarin të dorëzohej, por ai vijonte të qëllonte me armë nga dritarja e banesës.

Pas disa orësh negociata, policia arrestoi Markun dhe liroi dy fëmijët të cilët po marrin asistencë nga psikologët.

 

Të fundit