Flash News

E-TJERA

Mbërrijnë në Rinas 208 mijë vaksina të Sinovac

Mbërrijnë në Rinas 208 mijë vaksina të Sinovac

Ashtu siç qe njoftuar më parë nga qeveria kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit 208, 000 vaksina të kompanisë kineze Sinovac.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastitliu nëpërmjet një postimi në  Facecook.

“Aeroporti “Nënë Tereza” - Mbërrijnë 208, 000 vaksina të Sinovac, për të vijuar pa u ndalur me vaksinimin e çdo qytetari, derisa ta kemi zmbrapsur Armikun e Padukshëm dhe të dalim një orë e më parë nga tuneli i pandemisë

#ShqipëriaBuzëqesh ”, shkruan ministrja bashkangjitur videon në Facebook.

Mbërrijnë në Rinas 208 mijë vaksina të Sinovac

Mbërrijnë në Rinas 208 mijë vaksina të Sinovac

 

Manastirliu ka qenë e shoqëruar nga ministri Arben Ahmetaj në Rinas.

 

Të fundit