Flash News

E-TJERA

Mori sot gjakun e babait/ Florian Pervathi mbeti jetim në moshën 4-vjeçare, nëna iu helmua disa orë pas vrasjes së bashkëshortit

Mori sot gjakun e babait/ Florian Pervathi mbeti jetim në moshën

17-vjeçari Florian Pervathi vrau ditën e sotme 65-vjeçarin Lek Lekgjonaj, në oborrin e shtëpisë së tij. Ngjarja u zbardh shpejt, pas i mituri u vetëdorëzua në polici.

Krimi ndodhi në fshatin Manati të Lezhës për hakmarrje. 17-vjeçari kishte mbetur jetim në moshën 4-vjeçare, pasi vëllai i Lek Lekgjonaj i kishte vrarë babanë pas një konflikti të hershëm për pronat.

Vëllai i viktimës ekzekutoi më 21 nëntor të vitit 2009 Gjon Pervathin dhe plagosi vëllain e Florianit. Në të njëjtën ditë me babanë, 17-vjeçari humbi edhe nënën.

Martine Përvathi u vetëhelmua me fotoksinë disa orë pas vrasjes së bashkëshortit, për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike, pasi mendoi se i shoqi dhe i biri kishin vdekur të dy. Floriani priti 13 vite dhe sot vendosi të merrte gjak ndaj personit që e la jetim, duke i vrarë vëllanë.

 

Të fundit