Flash News

E-TJERA

“Në zemrën time je vetëm ti amore”! Mesazhet e burrit që vrau 35-vjeçaren shqiptare

“Në zemrën time je vetëm ti amore”! Mesazhet e burrit

Klodiana Vefa është 35-vjeçarja e cila u vra me tre plumba nga bashkëshorti i saj mbrëmjen e së enjtes në Itali.

Alfred Vefa me të cilin kishte dy fëmijë, vajzë dhe djalë, 14 dhe 17 vjeç, ishte larguar nga shtëpia sepse sipas dëshmive çifti kishte pasur probleme, por ende nuk ishin ndarë zyrtarisht.

Shkak për tragjedinë, sipas mediave italiane dyshohet të ketë qenë xhelozia e Alfredit, burrit të Klodianës me të cilin kishte dhe 2 fëmijë.

Klodiana dhe Alfredi kishin rreth 17 vjet që jetonin në Itali. Ajo ishte me origjinë nga Fushë-Kruja, me mbiemrin e familjes Rahmani, ndërsa 45-vjeçari Alfred Vefa ishte me origjinë nga Preza e Tiranës.

“Në zemrën time je vetëm ti amore”! Mesazhet e burrit

Të martuar thuajse prej 20 vitesh, ishin prindër të dy fëmijëve adoleshentë dhe aktualisht jetonin në komunën e Castelfiorentino të Firenzes.

Klodiana kishte një faqe në Instagram në të cilën postonte vazhdimisht kujtime me Alfredin i cili kishte një tatuazh dedikuar gruas së tij “në zemrën time je vetëm ti amore”.

“Në zemrën time je vetëm ti amore”! Mesazhet e burrit

Të fundit