Flash News

E-TJERA

“NeLiriDona”, marshim në Shkodër në kujtim të Liridona Ademajt

“NeLiriDona”, marshim në Shkodër në kujtim të

Vajzat dhe gratë në Shkodër kanë organizuar një marshim ndërgjegjësimi pas vrasjes së Liridona Ademajt në Kosovë.

Vajzat dhe gratë kanë marshuar në heshtje me pankarta në duar me mbishkrimin “NeLiriDona” në shenjë sensibilizimi qytetarët ndezën edhe qirinj.

Ato përcollën mesazhe ndërgjegjësimi për shoqërinë që sipas tyre i trajton gratë si të pabarabarta.

Të fundit