Flash News

E-TJERA

Nuk siguroi asnjë mandat, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i partisë Lëvizja për Ndryshim

Nuk siguroi asnjë mandat, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i

Ish kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i partisë Levizja per Ndryshim. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një statusi në rrjetet sociale, ku shkruan se partia e saj nuk ia doli në zgjedhjet e së dielës dhe se po largohet nga drejtimi i kësaj lëvizjeje me urimin që njerëz të pakorruptuar të vazhdojnë lëvizjen për reformimin e se djathtës shqiptare.

Levizja per Ndryshim nuk ia doli per t’u bere faktor ne keto zgjedhje.

Por une deshiroj te falenderoj stafin, sejcilin prej kandidateve qe sfiduan klasen politike aktuale; te falenderoj te gjithe ata qe besuan.

Duke u larguar nga drejtimi i kesaj Levizje uroj qe njerez patriot dhe te pakorruptuar te vazhdojne Levizjen per reformimin e se djathtes shqiptare”, shkruan Topalli.

Nuk siguroi asnjë mandat, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i

Kujtojmë se Topalli kandidoi në Shkodër dhe në Tiranë.

Në Shkodër lëvizja e Topallit mori 1389 vota në total, kurse në Tiranë 1703. Partia e Topallit u themelua 6 muaj para zgjedhjeve, në nëntor të 2020-ës. 

 

Të fundit