Flash News

E-TJERA

Pacolli reagon sërish për vrasjen e Liridonës: Si e njoha Naim Murselin, nuk kisha dijeni për precedent

Pacolli reagon sërish për vrasjen e Liridonës: Si e njoha Naim

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar sërish për vrasjen e Liridona Murselit nga bashkëshorti i saj, Naim Murseli, i cili ka qenë dikur këshilltar i Pacollit.

Përmes një postimi në Facbook, Pacolli ka treguar se si është njohur me Naim Murselin. Pacolli thotë se në vitet 2019, Naimi ka shfaqur interes për iniciativat e tij dhe Murseli i është bashkuar ekipit të tij.

Pacolli thotë se nuk ka pasur dijeni për ndonjë precedent konflikti për Naim Murselin.

Postimi:

Edhe një herë, shpreh ngushëllimet e mia për familjen dhe miqtë e Liridonës me këtë ngjarje të trishtueshme.

Naim Murselin e njoh prej vitesh, duke filluar nga momenti kur ai m’u ofrua si adoleshent, pas një sëmundje qe kishte perjetuar. Ai ka qenë pjesë e entourazhit tim që nga atëherë. Ndër vite, ka shfaqur interes për iniciativat e mia në median sociale dhe kam pasur mundësinë të ndihmoj në disa iniciativa biznesi që ai kishte nisur që nga viti 2019.

Gjatë mandatit tim si MiPJ, kam pritur figura politike (deputetë e kryetarë komunash nga Suedija), ku ai ka qenë pjesë e përcjelljes së tyre. Kështu lindi ideja, me kërkesën e tij, për ta nominuar si bashkëpuntor (këshilltar) të jashtëm (pro bono) gjatë mandatit tim në qeveri. Përveç kësaj, kam ruajtur një marrëdhënie të mirë me familjen e tij. Madje, une dhe shoqja ime ishim kumbarë të djalit të tyre. Liridona kishte miqësi me familjen time.

Tragjedia e fundit më ka prekur thellë, dhe bashkëndjejmë në dhimbjen e familjes së Liridonës dhe fëmijëve.

Nuk kam pasuar dijeni për ndonjë precedent konflikti për Naimin. Jam i prirur të besoj vetëm në anën pozitive të njerëzve dhe nuk do të mendoja kurrë se ai do të përfundonte në një akt kaq tmerrues.
Kam mbajtur heshtje këto ditë si shenjë respekti për vuajtjet e familjes së Liridonës. Gjithashtu, dua të përsëris se çdo individ është përgjegjës për veprimet e veta, dhe drejtësia duhet t’u tregojë secilit vendin e merituar.

 

Të fundit