Flash News

E-TJERA

Pas pezullimit të fluturimeve, ulet avioni i parë në Rinas me vaksinat anti-Covid

Pas pezullimit të fluturimeve, ulet avioni i parë në Rinas me

Thuajse dy ditë pasi hapësira ajore e Shqipërisë u konsiderua “zonë e kuqe” pa asnjë fluturim, është ulur avioni i  parë me ngarkesën e vaksinave anti-Covid në Rinas.

Fluturimet në aeroportin e Rinasit "ngrinë" pasi kontrollorët shqiptarë e kosideruan veten të paaftë për të punuar për shkak të stresit të tepërt të akumuluar pas uljes afatgjatë të pagave.

Në Shqipëri kanë mbërritur kontrollorët nga Turqia, të cilët do të menaxhojnë hapësirën ajrore shqiptare, deri në dhënien e një zgjidhje situatës.

Kujtojmë që ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku në një dalje për median u shpreh se sot do të nisnin fluturimet esenciale dhe nesër do te rikthehet normaliteti ne aeroport. 

Të fundit