Flash News

E-TJERA

Për Wesley Sneijder, Shqipëria është “surpriza” e Euro 2024

Për Wesley Sneijder, Shqipëria është “surpriza”

Legjenda e kombëtares holandeze, Wesley Sneijder në prag të hedhjes së shortit për ndeshjet në grupe të Euro 2024, ka bërë parashikimet e tij mbi lojtarët më të mirë, skuadrën suprizë dhe skuadrën fituese të kampionatit.

Bomberi i tulipanëve u shpreh se pret që skuadra suprizë në “Euro 2024” të jetë Shqipëria. Ai vlerësoi si lojtarin më të mirë Kylian Mbappe, ndërsa finale e parashikoi Francë-Angli, me këtë të fundit si skuadër fituese.

Më poshtë parashikimet e Sneijder:

Lojtari i ri më i mirë: Jude Bellingham

Skuadra surprizë: Shqipëria

Golashënuesi kryesor: Harry Kayne

Lojtari më i mirë: Kylian Mbappe

Ndeshja finale: Francë-Angli

Skuadra fituese e Euro 2024: Anglia

Të fundit