Flash News

E-TJERA

Përmbyset kamioni në Lezhë, plagoset drejtuesi

Përmbyset kamioni në Lezhë, plagoset drejtuesi
Foto ilustruese

Një kamion është përmbysur mbrëmjen e sotme në rrugën e vjetër Pllane – Rrubik në Lezhë.

I plagosur mbeti drejtuesi i kamionit, i cili u dërgua në spitalin e Laçit.

Ende nuk dihen shkaqet  aksidentit. Paraprakisht dyshohet se mjeti ishte i ngarkuar me inerte dhe për shkak te shpejtësisë, drejtuesi i saj ka humbur kontrollin në një prej kthesave, duke u përmbysur.

Të fundit