Flash News

E-TJERA

Përplasja me armë dhe thika në Kavajë, kush janë dy viktimat. Njëri mbante fëmijën përdore në momentin e krimit

Përplasja me armë dhe thika në Kavajë, kush janë dy

Dy persona mbetën të vdekur, pasi u përfshinë në një konflikt në një lokal në qendër të Kavajës.

Policia raportoi se viktimë mbetën Edmond Gosa nga Kavaja dhe Altin Rexha nga Kukësi, të dy nga 43-vjeç.

Mësohet se Gosa ka plagosur fillimisht me thikë Rexhën dhe më pas ky i fundit i është kundërpërgjigjur me armë.  Për pasojë, humbën jetën të dy, njëri në spitalin e Kavajës dhe tjetri në spitalin e Durrësit. Ndërkohë, sipas Report tv, Rexha i cili ka ndryshuar emrin në Sali Rexha, ka qenë me një fëmijë përdore në momentin e konfliktit.

“ Nga verifikimet e sakta të kryera nga grupi hetimor, pas gjetjes së dokumenteve të identifikimit, shtetasi Altin Rexha e ka ndryshuar emrin dhe në dokumente e ka Sali Rexha”, sqaron policia.

Po ashtu, policia konfirmon se nga verifikimet e kryera nga grupi hetimor, pas gjetjes së dokumenteve të identifikimit, edhe viktima tjetër i identifikuar si Edmond Gosa e ka ndryshuar emrin dhe në dokumente e ka Armand Gosa.

Të dy viktimat, emrat i kanë ndërruar me gjendje civile.

 

Të fundit