Flash News

E-TJERA

Peshëngritësi shqiptar renditet i treti në kampionatin europian

Peshëngritësi shqiptar renditet i treti në kampionatin europian
Briken Calja

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja mori dy medalje bronxi dhe një argjendi në kampionatin europian të peshëngritjes.

Ai u rendit i treti në këtë kompeticion, duke ngritur 336 kilogramë.

Calja dështoi në provën e parë me 183 kg ndërsa në provën e dytë arriti të mbajë lart 184 kg, me të cilën mori dhe medaljen e argjendit.

Të fundit