Flash News

E-TJERA

Plagosi me thikë 5 persona brenda xhamisë te "Rruga e Kavajës", arrestohet 34-vjeçari

Një konflikt që çoi deri në përdorimin e thikës ka ndodhur pak minuta më parë në një xhami te Rruga e Kavajës.

Rudolf Nikolli 34-vjeç nga Burreli ka plagosur me thikë 5 persona, njofton policia.

Forcat e policisë kanë vënë në pranga autorin. Ndërkohë po vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe shkakun e incidentit.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 14:30, në Rrugën e Kavajës, një shtetas është futur në ambientet e një kulti fetar (xhami) dhe në rrethana ende të paqarta ka plagosur me mjet prerës 5 shtetas.

Falë reagimit profesional dhe të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur neutralizimi dhe prangosja e autorit të dyshuar, shtetasi Rudolf Nikolli 34 vjeç, nga Burreli, i cili po shoqërohet në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë iu kanë dhënë ndihmën e parë shtetasve të lënduar, të cilët janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes.

Plagosi me thikë 5 persona brenda xhamisë te "Rruga e

Plagosi me thikë 5 persona brenda xhamisë te "Rruga e

Plagosi me thikë 5 persona brenda xhamisë te "Rruga e

 

 

Të fundit