Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Problematikat/ Kuvendi dështon në përmbushjen e përgjegjësive, ISP: Reformat pa rezultat, nuk kontrolloi ekzekutivin 

■ Eurostat: Rreth 70% e popullsisë në moshë pune në Shqipëri rrezikohet nga varfëria

■ Analiza e Euronews/ Pasaporta ‘më e keqe’ e Evropës, pse Kosovës nuk i liberalizohen vizat?

■ Ngjarja në Himarë/ Berisha vizitë në familjen Avdia: Krimi u krye nga njeriu i qeverisë, të shkarkohet Çuçi!

■ E lidhur: Meta shkon në familjen Avdia: Të shkarkohen të gjithë ministrat përgjegjës dhe kryebashkiaku i Himarës

■ Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë, shpall konkursin për administratorët e rinj

■ Protesta e shoqërisë civile për 7-vjeçaren/ Ultimatum Ramës: 72 orë afat për të shkarkuar dy ministrat dhe Gledis Nanon  

■ Protesta për Jonadën thirret sërish të hënën

■ "Vrasje me dashje", prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tase

■ Pas 3 javësh, rikthehet aksesi për shërbimet online në e-Albania

 

Të fundit