Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi
 

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

 DASH ‘nxin’ qeverinë Rama : Mangësitë në pavarësinë e gjyqësorit, mungesa e pavarësisë në media dhe korrupsioni, problemet kryesore në Shqipëri 

 Skandali 'McGonigal', media amerikane: Pse Biden po mbron narkoqeverinë e Ramës? Kongresi të hetojë Shqipërinë

  ‘Carlos El Diablo’, mafiozi ekuadorian në “Daily Mail”: Shqiptarët janë 'truri' i trafikut të drogës. Nëse dështon, të vrasin

 'Regjistrimi në zgjedhjet e 14 majit'/ Berisha ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS

 Raporti i Lumturisë/ Kryeson Kosova, shqiptarët dhe maqedonasit më “të palumturit” në Ballkan

 Bie numri i martesave të hershme, asnjë rast nën 18 vjeç. Shkak edhe emigrimi

 Balla merr në mbrojtje kryebashkiakët e Mallakastrës dhe Krujës: Kush thirret në SPAK, nuk ndalohet të kandidojë

 Afera ‘McGonigal’, ish-presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë: Mund të ketë informacioneqë nuk janë publikuar

 Adoleshenti shqiptar rrëfen udhëtimin me gomone në Angli: Doja të bëhesha mekanik, të fitoja paratë që janë të pamundura në Shqipëri 

 I akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës, Apeli lë në burg përjetë Festim Bexhdili

Të fundit