Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Diskutime mes tensionesh, simpatizantët e Bashës tentojnë të sulmojnë fizikisht deputetët, ofendojnë gazetarët

■ Jorida Tabaku jep dorëheqjen si nënkryetare e PD

■ E lidhur: Pas tensioneve në mbledhje, dorëhiqen edhe dy anëtarë të Kryesisë

■ Mbështetësit e tij sulmuan deputetët dhe gazetarët, Basha flet për 'debat konstruktiv'

■ Shkeljet ligjore të Vangjush Dakos, zbardhet dosja hetimore e SPAK

■ Qeveria shfuqizon Bordin e Transparencës për Karburantet

■ Bardhi reagon pas tensioneve në kryesinë e PD-së

■ Salianji kundër Bashës: Langaraq me Ramën, gangster me demokratët që e mbështesin

■ “Tradita e provimeve të maturës”, dështon sërish Kushi: Nuk na vjen mirë që del testi

■ Emrat/ Kandidatët për ambasadorë në 12 vende

■ Masakra e 14 majit/ Berisha kërkon hetim parlamentar për manipulimin zgjedhor

■ Taulant Balla flet për arrestimin e Vangjush Dakos

■ Si u zbulua me Google Earth pallati që çoi Dakon pas hekurave 

■ Dekonspirimi i aksionit për Dakon, SPAK nis hetimet 

■ E denoncoi Politiko para 4 vitesh, EU rindërton urën që po ‘merrte lumi’. Rama e ‘shet’ si rilindje urbane 

Të fundit