Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

 

‘Thirrja që s’do pijë ujë”, kuksiani hidhet në pus: Rama sa më shumë ti shtypësh, aq më shumë do të dojë ky popull

GJKKO lë në burg Vangjush Dakon 

Dako në paraburgimin e Durrësit, në të njëjtin vend edhe Koka e Bllako

Surroi: Kosova zhvilloi zgjedhjet në veri se mori garanci nga SHBA e BE 

“Shqiptarët po ikin”, The Economist: Rama nervozohet kur pyetet për emigracionin, shqetësimi i tij më i madh 

Shfuqizimi i Bordit të Karburanteve, Konfindustria: Asnjë efekt në çmim, shkak oligopolet dhe marrëveshjet kartel

Rritja e çmimeve, INSTAT nxjerr shifrat: Kryeson energjia elektrike dhe gazi, bie transporti

“S’ka pasur presion”, Alibeaj mohon sulmet e militantëve të Bashës ndaj deputetëve dhe gazetarëve

I quajti qëndrime emocionale, Bardhi i kthehet Alibeajt: Nuk amnistoj veprime të patolerueshme

Salianji: Lulzim Basha ka marrë peng PD-në e vulës për interesa private

Rama përgatit draft për Kosovën pa u konsultuar me Kurtin: Është neutral, as për njërin e as për tjetrin

 

 

 

 

 

Të fundit