Flash News

E-TJERA

PS miraton në 7 minuta seancë Buxhetin 2024

PS miraton në 7 minuta seancë Buxhetin 2024

Mazhoranca ka miratuar e vetme pa votat e opozitës buxhetin e vitit 2024, mes tensioneve dhe tymueseve.

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla kaloi nen për nen projektbuxhetin vetëm me votat e socialistëve në 7 minuta seancë. Bashkë me buxhetin e vitit 2024, mazhoranca miratoi mes zhurmës edhe Paketën Fiskale.

Deputetët e opozitës u penguan që para nisjes së seancës plenare. Ata patën përplasje me punonjësit e Gardës të cilët nuk i lejon të uleshin në karriget e tyre.

Të fundit