Flash News

E-TJERA

Publikohen PAMJET e drogës që u zbulua në Malin e Zi

Publikohen PAMJET e drogës që u zbulua në Malin e Zi

Një operacion i policisë shqiptare në bashkëpunim me policinë malazeze ka sjellë zbulimin e 300 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa.

Publikohen PAMJET e drogës që u zbulua në Malin e Zi

Droga është gjetur brenda një kamioni të ngarkuar me dërrasa dhe me paleta, që kishin destinacion Austrinë, dhe gjatë kontrollit, autoritetet doganore të Malit të Zi, kanë gjetur kokainën, siç edhe mund të shihet në pamjet e mëposhtme.

Publikohen PAMJET e drogës që u zbulua në Malin e Zi

Lidhur me rastin janë arrestuar babë e birë, 60 dhe 24 vjeç. Ata akuzohen për veprën penale – prodhim, posedim dhe shpërndarje të lëndëve  narkotike.

  •      
    Publikohen PAMJET e drogës që u zbulua në Malin e Zi
     
  •  

Të fundit