Flash News

E-TJERA

“Puthje afeksionuese”, gjesti i Ramës ndaj Melonit bën bujë në mediat italiane

“Puthje afeksionuese”, gjesti i Ramës ndaj Melonit bën

Kryeministri Edi Rama mori pjesë dje në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) ku morën pjesë liderët e Bashkimit Evropian dhe 20 liderë të tjerë nga vendet e Evropës.

Pjesë e takimit ishin edhe liderët e Ballkanit Perëndimor.

Ajo që spikati më shumë në takim ishte puthja që kryeministri Rama i dhuroi homologes së tij italiane, Giorgia Meloni. Rama zgjodhi mënyrën e tij unike që ka përdorur edhe me disa ndërkombëtarë të tjerë, duke i puthur para kamerave.

Të njëjtën gjë bëri me kryeministrin Meloni, së cilës i dhuroi një puthje në qafë. Gjesti i Ramës është komentuar edhe në gazetën italiane “Corriere della Serra”.

Kjo e fundit shkruan se përshëndetja e Ramës me Meloni u bë në një mënyrë shumë të afeksionuar dhe flagrante.

Të fundit