Flash News

E-TJERA

Rama publikon pamjet, zbulohet si do quhet aeroporti i Kukësit

Rama publikon pamjet, zbulohet si do quhet aeroporti i Kukësit

Aeroporti ndërkombëtar i Kukësit do të quhet “Flatrat e Veriut”. Emri është zbuluar nga kryeministri Edi Rama ndërsa në një status në rrjetet sociale publikon edhe pamjet e aeroportit.

LIVE 3D Aeroporti Ndërkombëtar Zayed - Flatrat e Veriut, Kukës”, shkruan Rama.

Pak ditë më parë ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se Aeroporti i Kukësit ka përfunduar punimet dhe është në fazën e certifikimit dhe mbarimit të procedurave. Fluturimi i parë me Air Albania drejt Londrës nga ky aeroport, Balluku tha se do të bëhet më 18 prill.

Të fundit