Flash News

E-TJERA

Rikthehen lojërat e fatit, maxhoranca miraton ligjin pa votat e opozitës

Rikthehen lojërat e fatit, maxhoranca miraton ligjin pa votat e

Komisioni i Ligjeve ka miratuar rikthimin online të lojërave të fatit, me 12 vota pro, 3 kundër dhe 1 abstenim.

Miratimi në komision u bë vetëm me votat e mazhorancës, pasi opozita votoi kundër.

Zëvendës ministrja e Financave, Vasilika Vjero shpjegoi se bastet do të jenë vetëm online nëpërmjet platformave elektronike dhe jo fizikisht.

Vjero tha gjatë fjalës së saj se ligji parashikon 10 licenca që do të përzgjidhen nga komisioni i licencimit në përputhje me kriteret përkatëse ndërsa përmendi edhe ndryshimet në nenin për detyrimet tatimore.

Të fundit