Flash News

E-TJERA

Rikthehet Kuvendi, Konferenca e Kryetarëve publikon kalendarin: Kufizim të kohëzgjatjes së seancave me 3 orë

Rikthehet Kuvendi, Konferenca e Kryetarëve publikon kalendarin: Kufizim
Ne foto: Kuvend

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar sot kalendarin për zhvillimin e seancave plenare një ditë pas vendimit të Komiteti Teknik të Ekspertëve për rifillimin e punës së Kuvendit.

Sipas kalendarit, Konferenca e Kryetarëve ka futur në axhendë mbajtjen e seancave plenare në datat 3, 10 dhe 17 dhjetor.

Në përgjigje të kërkesës së Komiteti Teknik të Ekspertëve dhe Ministrisë së Shëndetësisë, Konferenca e Kryetarëve konfirmon se seancat plenare duhet të zhvillohen duke ruajtur rregullat e distancimit social si dhe do të ketë edhe kufizime me 3 orë në kohëzgjatje.

Seanca ditës së nesërme është parashikuar të nisë me një interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, thirrur nga deputeti Ralf Gjoni dhe interpelanca me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ndërkohë, është futur në rend dite edhe kërkesa e deputetëve të mazhorancës për ngritjen e Komisionit parlamentar për raportin e Dick Martyt.

Dokumenta bashkëngjitur

Ditari politik

Të fundit