Flash News

E-TJERA

Shtyhet derbi i kryeqytetit, ja kur do të luhet

Shtyhet derbi i kryeqytetit, ja kur do të luhet

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës nuk do të zhvillohet më 26 shtator, ashtu siç ishte planifikuar.

Federata Shqiptare e Futbollit ka pranuar kërkesën e Partizanit për të shtyrë më 19 tetor, ndeshjen, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”.

Shkak për shtyrjen është bërë, mundësia për të siguruar që të gjithë tifozët ta ndjekin live ndeshjen, pasi stadiumi i Partizanit nuk e ofron si hapësirë.

Të fundit