Flash News

E-TJERA

Siguria në “Air Albania”, ja në cilën pjesë të stadiumit do të zhvendosët tifozët çekë

Siguria në “Air Albania”, ja në cilën pjesë

Shqipëria do të presë në 12 tetor Republikën Çeke, në përballjen që do të luhet në mbrëmje në stadiumin “Air Albania”.

Teksa të gjitha biletat për tifozët shqiptarë janë shitur, nga ana tjetër, kundërshtari ka nxjerrë në shitje biletat për tifozët e tyre, me një çmim prej 30 eurosh.

Federata çeke mbrojti zhvendosjen e sektorit për tifozët çekë në katin e sipërm të tribunës, për arsye sigurie.

Gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Polonisë janë hedhur objekte në drejtim të tifozëve polakë, të cilët ishin vendosur në sektorin e poshtëm të stadiumit.

Të fundit