Flash News

E-TJERA

Sot seanca ndaj Belerit, e pranishme edhe ambasadorja greke

Sot seanca ndaj Belerit, e pranishme edhe ambasadorja greke

Këtë të hënë zhvillohet seanca gjyqësore ndaj Fredi Belerit në Apelin e Posaçëm.

E pranishme në seancë do të jetë edhe ambasadorja greke, Kostandina Kamitsi dhe kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule.

Beleri ka kërkuar një masë më të butë sigurie. Ai ka depozituar disa herë kërkesë që të lejohet të betohet si kryebashkiak i Himarës, por GJKKO e ka refuzuar.

Të fundit