Flash News

E-TJERA

"Të dënohem", i moshuari grek pendohet për vrasjen e shqiptarit: Gabimi më i madh i jetës sime

"Të dënohem", i moshuari grek pendohet për vrasjen e

Është lënë në paraburgim 68-vjeçari grek që vrau shqipatrin Brigen Limka në Greqi pak ditë më parë.

68-vjeçari grek, i cili akuzohet për vrasje, dhe për armëmbajtje pa leje, është shtruar në repartin psikiatrik të burgut të Korydallos, ku ka shumë gjasa që hetuesi të urdhërojë ekzaminimin psikiatrik të tij.

Ai gjatë kërkimit të faljes ka deklaruar se i vinte keq për ngjarjen, ndërsa shtoi se kishte qenë gabimi i tij më i madh, duke shtuar se ndiente keqardhje për aktin ekstrem. “Jam penduar. Sinqerisht kërkoj falje, ishte gabimi më i madh i jetës sime. Dhe për këtë uroj dënimin tim”, tha në dëshminë e tij I moshuari.

Të fundit