Flash News

E-TJERA

Temperaturat pësojnë rritje të lehte, si parashikohet moti ne fundjvë

Temperaturat pësojnë rritje të lehte, si parashikohet moti ne

Ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme me alternime të herëpasherëshme kthjellimesh e vranësirash.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në veri dhe në jug do të jenë prezente reshje lokale shiu me intensitet të ulët ndërsa vijon të mbetet relativisht intensive era me drejtim nga kuadrati i jugut 2-9m/s, në bregdet arrin 13-20m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4ballë.

Temperaturat do të pësojnë rritje të lehte në të dyja vlerat.
Ditën e diel depërtimi i masave ajrore të lagështa do të bëjë që të kemi paqëndueshmëri, mot të vranët dhe reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar që nisin që në orët e para të 24 orëshit deri orët e mëngjesit.

Më pas reshjet lokalizohen në veri dhe në juglindje të vendit me intensitet të ulët në formën e shtrëngatave afatshkurtra lokale. Temperaturat pësojnë rënie dhe era do të ulë intensitetin, 1-7m/s në brendësi të territorit dhe 10-14m/s në bregdet me drejtim jugperëndim-veriperëndim. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-4ballë.

Temperaturat pësojnë rritje të lehte, si parashikohet moti neTemperaturat pësojnë rritje të lehte, si parashikohet moti ne

Të fundit