Flash News

E-TJERA

Tiranë, grabitet me armë filiali i një institucioni financiar, autori me maskë anti-covid mori 3 mln lekë të vjetra

Tiranë, grabitet me armë filiali i një institucioni financiar,
Foto ilustruese

Grabitet me armë filiali i një institucioni financiar në zonën e Brrylit në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, teksa autori mësohet se pasi ka kërcënuar me armë punonjësit e "Kredo.al', kanë marrë një shumë parash dhe janë larguar në këmbë.

"Rreth orës 13:40, në rrugën "Bardhyl", një shtetas ende i paidentifikuar dyshohet se nën kërcënimin e armës, ka vjedhur një shumë parash në një filial të dhënies së kredive dhe është larguar me shpejtësi. 

Në të gjitha hyrje-daljet e Tiranës, janë ngritur pika kontrolli, si dhe janë shtuar sherbimet ku po behet krehja e zonës.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, me qëllim  identifikimin e autorëve", thuhet në njoftimin paraprak të policisë. 

Ditari politik

Të fundit