Flash News

E-TJERA

Tiranë/ Humb jetën në sallën e operacionit një i burgosur

Tiranë/ Humb jetën në sallën e operacionit një i

Një i burgosur i cili vuante dënimin në Burgun e Beratit ka ndërruar jetë pasi u dërgua në Senatoriumin e Tiranës për t’iu nënshtruar një operacioni.

Viktima është identifikuar si Valerio (Vasillaq) Gërxhi 57 vjeç, gjendja e të cilit ishte përkeqësuar dhe ishte nisur drejt Tiranës me helikopter.

Mësohet se i burgosuri vuante nga mushkëria dhe ka gjetur vdekjen në sallën e operacionit gjatë ndërhyrjes kirurgjikale.

Gërxhi ishte dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Milanos në Itali për “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe vendimi penal italian u njoh në Shqipëri, ku Gjykata e Apelit e dënoi atë me 5 vjet burg, të cilat më pas u shtuan në 7 vite burg nga një vendim i marrë nga Gjykata e Lartë.

Të fundit