Flash News

E-TJERA

Trafikonin drogë si familje, arrestohen 4 shqiptarë në Greqi, sekuestrohen 585 kg kokainë

Trafikonin drogë si familje, arrestohen 4 shqiptarë në Greqi,

Policia greke në bashkëpunim me DEA-n amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare. Gjatë operacionit janë sekuestruar 585 kg 208 gram kokainë, të ndarë në 500 pako.

Policia greke ka tentuar të ndalojë dy automjete në zonën e Agia Triada dhe Neo Epivaton. Një prej tyre është ndaluar ndërsa tjetri ka tentuar të largohet duke u përplasur me një makinë policie dhe më pas me gardhin e një ndërtese.

Të dyja mjetet rezultojnë të marra me qira. Brenda dy mjeteve dhe në një banesë, u sekuestruan 500 pako me 585 kg 208 gram kokainë, 7440 euro, 7 celularë, detektor metalik dhe objekte të tjera.

Efektivët kanë arrestuar kreun e grupit një 50 vjeçar shqiptar, i cili trafikonte kokainë nga Amerika Latine për shpërndarje në Greqi dhe Europë. Po ashtu është arrestuar bashkëshortja e tij, 42 vjeçe dhe dy nipat e tij 33 dhe 21 vjeç si dhe një grek 35 vjeç.

Të fundit