Flash News

E-TJERA

Tre të rinj humbin jetën në aksident rrugor në Itali, dy prej tyre shqiptarë

Tre të rinj humbin jetën në aksident rrugor në Itali, dy

Tre të rinj, dy prej të cilëve të fejuar, kanë humbur jetën në një aksident rrugor të ndodhur natën e së enjtes në Portogruaro, në provincën e Venecias.

Mediat italiane raportojnë se makina e tipit BMW, ka dalë nga rruga për shkak të shpejtësisë së madhe, dhe ka përfunduar në lumin Lemene. Trupat e tre personave, dy djem dhe një vajzë, u gjetën nga zhytësit.

Përplasja ndodhi në zonën Borgo Sant'Agnese rreth orës 3 të mëngjesit.

Viktimat janë Giulia di Tillio, 21 vjeçe, banuese në Portogruaro, Egli Gjeci, me origjinë shqiptare dhe po ashtu banues në Portogruaro dhe Hoti Altin, 22 vjeç nga Kosova, banues në Concordia Sagittaria.

Ky i fundit, i fejuar prej dy vitesh me Giulia-n, drejtonte makinën që po ashtu zotëronte dhe gjashtë muaj më parë ishte goditur nga një humbje e rëndë kur vëllai i tij Admiri, i cili në moshën 18-vjeçare kishte humbur jetën në një aksident i ngjashëm rrugor në të cilin është përfshirë së bashku me babain e tij.

Të fundit