Flash News

E-TJERA

U bë bashkë me PS-në për refugjatët, Doda tregon pse PDIU bashkoi votat me socialistët

U bë bashkë me PS-në për refugjatët, Doda tregon pse

Deputetët e PDIU bashkuan votat me mazhorancën për të votuar marrëveshjen mes Italisë dhe Shqipërisë për refugjatët afrikanë.

Në një dalje për mediat, deputetja Mesila Doda tregoi edhe arsyen se pse u bë bashkë me mazhorancën në votim. Sipas Dodës, u pozicionuan pro pasi bëhej fjalë për një shtet mik si Italia, e cila e ka ndihmuar Shqipërinë në momente krize.

"Votuam pro marrëveshjes. është një vendim i kushtetueses që i hap rrugën marrëveshjes. Bëhet fjalë për një shtet mik që i është gjendur pranë Shqipërisë në momente krizash. Nuk bëhet fjalë për individë siç është Fredi Beleri, por flasim për një shtet mik. Bëhet fjalë për marrëveshjen me Italinë, që do të duhej të mbështetej nga të gjithë. Sa herë kemi pasur nevojë, kemi pasur përkrah shtetin italian”, tha Doda.

 

Të fundit