Flash News

E-TJERA

U kapën duke kultivuar kanabis, dënohen me burg 2 shqiptarët në Angli

U kapën duke kultivuar kanabis, dënohen me burg 2 shqiptarët

Marikseio Muçaj, 31 vjeç dhe Fatjon Mustaraj, 19 vjeç, janë dënuar me nga dy vite burg nga drejtësia në Angli pasi akuzohen për kultivim te kanabisit.

Mediat e huaja shkruajnë se ata janë kapur duke kultivuar kanabis në një magazinë, që mendohet se kap vlerën e afro 700,000 £.

Rasti është konfirmuar edhe nga një zëdhënës i policisë angleze, i cili tha: “Dy burra janë burgosur pasi policia sekuestroi kanabis me vlerë pothuajse 700,000 £ nga lokalet në Leeds. Marikseio Muçaj, 31 vjeç dhe Fatjon Mustaraj, 19, të dy pa adresë fikse, u burgosën të dy për dy vjet në Gjykatën e Kurorës së Leeds sot pasi u deklaruan fajtorë për prodhimin e kanabisit.

Të fundit