Flash News

E-TJERA

U la e lirë nga gjykata, Prokuroria ankimon vendimin për Encën

U la e lirë nga gjykata, Prokuroria ankimon vendimin për Encën

Prokuroria e Tiranës ka ankimuar vendimin e Gjykatës së Tiranës qe cila liroi nga qelia këngëtaren Enca Haxhia, e akuzuar për kultivim kanabisi.

Enca është me masë sigurie “detyrim paraqitje”, pasi gjykata vendosi javën e kaluar që ta lirojë dhe të hetohet në gjendje të lirë.

Prokuroria kërkon rikthimin e saj në qeli.

Këngëtarja Enca u arrestua më 12 Shtator pasi në ballkonin e banesës së saj u gjetën vazo me bimë narkotike kanabis.

Të fundit