Flash News

E-TJERA

U përdor për vrasjen e Martin Bardhit, pamje nga makina që u dogj në Mirditë

U përdor për vrasjen e Martin Bardhit,  pamje nga makina që u

Pak minuta pasi u vra Martin Bardhi, atentatorët  dogjën makinën e krimit.

Mjeti u gjet duke u djegur në fshatin Gëziq, Mirditë duke u djegur.

Ndërkohë Policia ka rrethuar zonën si dhe ka ngritur grupe kontrolli në të gjitha akset e Mirditës, si dhe Rrugën e Kombit.

Kujtojmë që Martin Bardhi u ekzekutua sot pranë spitalit dhe Komisariatit në Rrëshen, teksa tre persona mbetën të plagosur.

Ndërkohe Drejtori i Policisë Lezhë, Alfred Elezi  ka thënë se Bardhi është ekzekutuar në lokalin e tij teksa konsumonte kafe bashkë me tre të plagosurit.

Sipas Elezit, dyshohet të kenë qenë dy autorët që kanë marrë pjesë në atentat të cilët janë larguar nga vendi i ngjarjes me fuoristradë.

Hetimet deri tani janë përqendruar tek pista e hakmarrjes mes fiseve Bardhi dhe Reçi.

 

 

 

Të fundit