Flash News

E-TJERA

U vlerësua nga DASH, reagon Ardian Dvorani: Reagimet do i lexoj, por s’kam ndërmend t’i komentoj

U vlerësua nga DASH, reagon Ardian Dvorani: Reagimet do i lexoj, por

Vjen reagimi i parë i Ardian Dvoranit, ish-kreu i KED-së, i cilësuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit si një ndër 12 kampionët në luftën ndaj korrupsionit.

Në një intervistë në report tv, Dvorani thotë se ndihet i nderuar për këtë vlerësim, teksa shton se është i vlefshëm për të gjithë magjistratët e tjerë në vend që punuan për drejtësinë.

"Personalisht ndihem shumë krenar dhe i vlerësuar që një vlerësim i tillë më vjen nga DASH. Natyrisht që është vlerësim i lartë dhe mbi të gjitha unë do të thoja se nuk më përket vetëm mua personalisht, por e ndaj dhe i përket të gjithë magjistratëve të tjerë të cilët ndër vite nëpërmjet ushtrimit të detyrës kanë bërë maksimumin e mundësive të tyre që është në Shqipëri drejtësia të ketë kuptimin e vërtetë të kësaj fjale.

Reagimet e personave të cilido qoftë do i lexoj po nuk kam ndërmend të bëjë komet për to. Mafia ndërkombëtare është diçka e pa komentueshme, ajo që mua më intereson është vlerësimi që kanë bërë SHBA për personin tim duke më bërë të ndihem krenar për veten dhe shumë kolegë të mi, të tjerat nuk kanë asnjë rëndësi", tha Dvorani.

Ditari politik

Të fundit