Flash News

E-TJERA

U vra mbrëmë në Itali, viktima është Elson Kalaveri, në 2014-ën plagosi fqinjin në Komisariatin e Mamurrasit

U vra mbrëmë në Itali, viktima është Elson Kalaveri,

Është identifikuar 36-vjeçari shqiptar i cili humbi jetën mbrëmjen e djeshme pas një përplasje me armë në Sasso Pisano të Italisë.

Bëhet fjalë për Elson Kalaveri, një emër i njohur për policinë shqiptare. Kalaveri në vitin 2014 ka plagosur me tentativën për ta vrarë, Genti Keçin në Mamurras. Keçi ka qenë fqinj i Kalaverit, ndërsa ky i fundit u arrestua për ngjarjen asokohe.

Por si ndodhi ngjarja?

Në 2014-ën Elson Kalaveri u konfilktua me Genti Keçin, fqinjin e tij. Keçi e ka ndjekur Kalaverin deri në komisariatin e Mamurrasit për ta vrarë. Më pas Kalaveri qëlloi me një plumb në kokë Keçin brenda Komisariatit të Mamurrasit.

Kalaveri u arrestua dhe dëshmoi se gjithçka e kreu për vetëmbrojtje.

Sherri nisi pasi Kalaveri kishte shkuar në polici për të denoncuar Keçin, ndërsa ky i fundit kishte mbërritur dhe ishte konfliktuar me Kalaverin.

Dyshimet për vrasjen e Kalaverit hidhen te pista e hakmarrjes duke e lidhur me ngjarjen e vitit 2014.

 

Të fundit