Flash News

E-TJERA

Ulen temperaturat, moti përmirësohet në orët e pasdites

Ulen temperaturat, moti përmirësohet në orët e pasdites

Ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme në territorin shqiptar do të vijojë duke sjellë vranësira dhe reshje shiu ku herë pas here.

Sipas Meteoalb, do të jenë rrebeshe afat-shkurtra, më të dukshme në qarqet, Shkodër Tiranë, Elbasan dhe Korçë. Parashikohet që orët e pasdites të sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të ulen sërish në orët e mëngjesit dhe të mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

 

Të fundit