Flash News

E-TJERA

Video/ Masakra mjedisore në rrugën e Arbrit, kamionë të kompanive private zbrazin çdo ditë tonelata me dhe e inerte

Video/ Masakra mjedisore në rrugën e Arbrit, kamionë të

Një video e siguruar nga emisioni “Stop” tregon, se tonelata me dhe e inerte hidhen çdo ditë në fillim të rrugës së Arbrit, në fshati Brar.

Këto janë mbetje, që transportohen çdo ditë nga kamionë të kompanive private, duke prishur kështu një zonë, që dikur ka qenë me kanione natyrore./tvklan.al

 


 

Të fundit