Flash News

E-TJERA

Video/ Shtëllunga të mëdha tymi, dalin pamje të tjera nga shpërthimi tragjik në Lushnje

Video/ Shtëllunga të mëdha tymi, dalin pamje të tjera nga

Këto janë të tjera pamje që vijnë nga tragjedia në Lushnje, ku si pasojë e një shpërthimi humbën jetën Roland dhe Elidon Hoxha, babë e bir, si edhe u plagosën 7 persona të tjerë.

Siç shihet edhe nga video, në momentin e shpërthimit është krijuar një shtëllungë e madhe tymi, e cila është shoqëruar me tronditje të mëdha që kanë shkaktuar dëme në banesat përreth.

Rolandi, bashkë me djalin e tij, Elidonin, ndodhesh në vinç me të cilin po transportonin disa bombola oksigjeni. Në momentin e transportimit të tyre, vinçi ka prekur telat e shtyllës së tensionit të lartë e për pasojë, ka shpërthyer në flakë.

Zjarri i mori jetën Roland Hoxhës, ndërsa djali i tij, Elidoni, humbi jetën në spital. Mes të plagosurve që u dërguan në Spitalin e Traumës është edhe deputeti socialist Bujar Çela, i cili iu nënshtrua dy ndërhyrjeve kirurgjikale për shkak të plagëve të marra në bark.

Personat e tjerë deri tani paraqiten në gjendje të mirë shëndetësore.

 

Të fundit