Flash News

E-TJERA

Video/ U pezullua nga detyra pasi ofendoi gazetarët, nënkomisarja e Elbasanit sfidon Gledis Nanon: Mua më ndal veç plumbi

Video/ U pezullua nga detyra pasi ofendoi gazetarët, nënkomisarja e

Vjen reagimi i nënkomisares së Policisë së Elbasanit, Anisa Kostani pak orë pasi Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano e pezulloi nga detyra, pasi një ditë më parë ofendoi gazetarët.

Kostani ka publikuar një video story në Instagram, duke udhëtuar me makinë. Në sfond dëgjohet kënga e reperit Unikkatil, “U qova pi vorri”, ku ndër të tjera thuhet “Unë jom ma i mallkumi; ma i paparashikumi; ai shqipja i përgjakshëm që mun me e nal veç plumi...’.

Kostani ka zgjedhur këtë këngë jo vetëm si formë reagimi, por kryen hapur një tjetër shkelje, pasi shihet duke përdor celularin gjatë drejtimit të automjetit.    

Një ditë pasi ofendoi dhe kërcënoi gazetarët pas raportimeve për vrasjen e Madrid Ulqinakut në Elbasan, Agjencia për Mbikëqyrjen Policore ka nisur hetimin administrativ për shkelje të etikës dhe rregullores për përdorimin e rrjeteve sociale nga policja Kostani. Efektivja, pjesë e sektorit të krimit ekonomik në drejtorinë e Elbasanit është pezulluar me kërkesë te kryepolicit Nano nga detyra.

Të fundit