Flash News

E-TJERA

Video/ Veç deputetëve të opozitës, nga gazi lotsjellës u dëmtua edhe një fotoreporter

Video/ Veç deputetëve të opozitës, nga gazi


Sot u mbajt protesta e 11-të e thirrur nga "Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit" para bashkisë së Tiranës. 

Njësoj si protestat e tjera, edhe tubimi i sotëm është shoqëruar me përplasje dhe tensione mes protestuesve dhe forcave policore.

Si pasojë, të dëmtuar mbetën deputetët e opozitës, Klevis Balliu, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Bledjan Nallbati.

Të lënduar pati edhe nga radhët e medias. Politiko.al sjell rastin e fotoreporterit ‘Anadolu Agency’, Olsi Shehu.

Siç duket nga pamjet, policia i ka hedhur spray në drejtim të aparatit, ndërsa fotoreporteri po filmonte përplasjet me protestuesit. 

Ai është ndihmuar më pas nga pjesëmarrësit në protestë, për të qetësuar dëmtimet që mori në pjesën e fytyrës.

Video/ Veç deputetëve të opozitës, nga gazi

 

Të fundit