Flash News

E-TJERA

Vrasja e 33-vjeçarit për parkimin në Shkodër, arrestohet vëllai i autorit

Vrasja e 33-vjeçarit për parkimin në Shkodër, arrestohet

Pas vrasjes së mbrëmjes së djeshme në Shkodër ku mbeti i vdekur 33-vjeçari, Valter Fierza është bërë i mundur ditën e sotme arrestimi i vëllait të autorit të dyshuar.

Policia e Shkodrës ka arrestuar vëllain e autorit të vrasjes së Valter Fierzës mbrëmjen e djeshme në Shkodër.

I arrestuari është Paolo Mhilli, ndërkohë janë shapllur në kërkim Aleksandër Mhilli, Luçiano Mhilli dhe Enton Dushaj, kushërinj të autorit.

Kujtomë që i riu u gjet i vrarë në makinë  e tij mbrëmjen e djshme pasi  u qëllua me automatik kallashnikov nga Klodian Mhilli.

Dyshohet se shkak i kësaj ngjarje të rëndë ka nisur për të një konflikti mes vëllait të viktimës Kolë Fierza dhe autorit të dyshuar të vrasjes.

Të fundit